Kurzemes Burāšanas Maratons 2020

IMG_4724

Puse no gada vai nedaudz mazāk ir palicis līdz pirmajam Kurzemes Burāšanas Maratonam. 2020. gada vasarā Jahtklubs Engure un Rojas Zēģelētāju Skola organizēs vairāku regašu sēriju 16 dienu garumā ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem Rīgas jūras līcī  gar Kurzemes piekrasti. Kurzemes Burāšanas Maratonu uzsāksim ar Rojas Lielo Balvu 25. jūlijā un noslēgsim ar Roņu Pirts regati 09. augustā.

Pirmā regate – Rojas Lielā Balva notiks 25. un 26. jūlijā. Regatē aicinātas piedalīties Optimist, Laser, RS Feva un Jūras sacensību jahtas. Švertlaivām sacensības notiks pretvēja / pavēja distancēs, bet jūras sacensību jahtas divas dienas sacentīsies offshore distancēs.

Pēc Rojas Lielās Balvas Laser klases jahtām tiks organizēts jūras pārgājiens no Rojas uz Enguri. Atkarībā no laika apstākļiem tas notiks 27. vai 28. jūlijā. Sportistus pavadīs divas motorlaivas un plānots starpfinišs pie Mērsraga ostas pieņemšanas bojas. Tāpat laika posmā no 27. līdz 30. jūlijam visas jūras sacensību jahtas varēs brīvi, pēc katras jahtas uzskatiem un izvēlētās laika prognozes, veikt pārgājienu no Rojas uz Enguri, fiksējot distancē pavadīto laiku. 31. jūlijā visi iegūtie laika rezultāti tiks apkopoti un publicēti.

29. jūlijā Engures ostas akvatorijā vienas dienas garumā tiks organizēta Stadion regate Optimist klases švertlaivām. Burātājiem būs jāsacenšas nelielās starta grupās 10 – 15 minūšu distancēs.

Tālāk sekos Engures Kauss, kurš notiks no 31. jūlija līdz 02. augustam. Optimist un Laser klases švertlaivām regate notiks trīs dienu garumā, bet jūras sacensību jahtām regate notiks divu dienu garumā 01. un 02. augustā offshore distancēs.

Ar vienas dienas pārtraukumu, pēc Engures Kausa, notiks Double Handed regate jūras sacensību jahtām, kura sāksies 03. augusta vakarā un plānotais distancē pavadītais laiks no 40 līdz 48 stundām.

Kā noslēdzošā Kurzemes Burāšanas maratona regate būs Roņu Pirts regate, kura startēs 06. augusta vēlā vakarā maršrutā Engure – Roņu sala – Engure, ar ierastajām divām pretvēja / pavēja distancēm sestdienā pie Roņu salas.

Roņu pirts regates noslēgums 09. augusta pēcpusdienā noslēgs arī Kurzemes Burāšanas maratonu. Kopā tiks aizvadītas trīs dažādas regates švertlaivām un jūras pārgājiens Laser klases jahtām, kā arī četras dažādas regates jūras sacensību jahtām. Dalībniekiem tiks nodrošinātas jahtu stāvvietas Engures ostā un Rojas ostā laika periodos starp regatēm, kā arī citi izklaides pasākumi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s