Engures Kauss 2018

IMG_2048No 3. līdz 5. jūlijam Optimist un Laser klases burātāji pulcējās Engurē, lai trīs dienu garumā cīnītos par Engures Kausu. Kopā, no sešiem jahtklubiem, uz sacensībām ieradās 64 burātāji un viņu treneri, kā arī atbalstītāji. Lielākajā Optimist klasē uz starta līnijas stājās 45 jahtas, Laser Standard klasē 5 jahtas, Laser Radial klasē 5 jahtas un Laser 4,7 klasē 9 jahtas. Visas trīs sacensību dienas vējš bija labvēlīgs un izdevās izvest visus plānotos 9 startus visās klasēs. Vēja stiprums pēcpusdienas brīzēs brīžiem sasniedza 10 m/s spēku, kas radīja grūtības mazākajiem un jaunākajiem burātājiem. Šogad jaunākais Optimist klases burātājs bija vien astoņu gadu jauns.

Lielākajā un ātrākajā Laser Standard jahtu klasē, kas pasaulē ir Olimpiskā vīriešu klase, Engures kausu pārliecinoši izcīnīja jahtkluba Engure burātājs Toms Fišers-Blumbergs, otrajā vietā Rojas Zēģelētāju skolas pārstāvis Mārtiņš Jankovskis un trešajā vietā Engurnieks Andris Markovs. Laser Radial klasē, kas ir sieviešu Olimpiskā klase, Engures kauss Rīgas jahtkluba burātājam Robinam Li Špatam, otrajā vietā Jauniešu burāšanas kluba Jūrmala burātāja Anna Vernere un trešajā vietā Kuivižu jahtkluba burātāja Ance Anna Sekace. Laser 4,7 klasē, kas ir Laser jauniešu klase, Engures kauss Rīgas jahtkluba burātājam Eduardam Pļaviņam, otrajā vietā Sporta Burāšanas Akadēmijas sportists Robert Štāls-Buls un trešajā vietā Engurniece Leila Helga Sāra Tolstika. Lielākajā Optimist klasē, kas ir jaunāko burātāju klase un ar šo jahtu burātāji uzsāk burāšanas apmācību, Engures kauss Rīgas jahtkluba burātājai Agatei Einausei, otrajā vietā vēl viens Rīgas jahtkluba pārstāvis Eduards Muciņš un trešajā vietā Sporta Burāšanas Akadēmijas burātājs Emīls Amsils.

No Engures jahtkluba regatē piedalījās deviņi Optimist burātāji. Kārlim 6. vieta. Paulai 16. vieta, kā arī 8. vieta meiteņu ieskaitē un Engures Kauss kā labākajai B grupas meitenei. Ullai 20. vieta, kā arī 9. vieta meiteņu iesaitē un 2. vieta starp B grupas meitenēm. Danielam 20. vieta kopvērtējumā, kā arī 12. vieta zēnu ieskaitē un 4. vieta starp B grupas zēniem. Tīnai 24. vieta kopvērtējumā, 10. vieta meiteņu ieskaitē un 3. vieta starp B grupas meitenēm. Gustavam 25. vieta kopvērtējumā, 15. vieta zēnu ieskaitē un 6. vieta starp B grupas zēniem. Elza 30. vietā kopvērtējumā un 13. vieta starp meitenēm. Soraijai 32. vieta kopvērtējumā, 15. vieta meiteņu ieskaitē un 4. vieta starp B grupas meitenēm. Ralfam 39. vieta kopvērtējumā un 21. vieta zēnu ieskaitē. Annijai 41. vieta kopvērtējumā un 19. vieta starp meitenēm. Sāra bija vienīgā mūsu dalībniece Laser 4,7 klasē un kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu, bet ieskaitē jaunietēm Sārai Engures Kauss. Laser Standard klasē startēja 4 Engurnieki. Tomam Engure Kauss, Andris izcīnīja 3. vietu, Matīss ceturtajā vietā un Dāvim piektā vieta.

Šogad Engures Kausu atbalstīja jau ilggadējie sacensību labvēļi Pūres uzņēmums “Puratos” un “Dobeles Dzirnavnieks”, kuri priecēja visus dalībniekus un viņu trenerus ar garšīgām balvām.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s