12 Stundu Regate

IMG-20180610-WA0017

Jūnija otrās nedēļas nogalē, 9. un 10. jūnijā, jahta Diks (Toms, Ģirts, Uģis, Agnese un Egita) piedalījās Latvijas Jahtkluba organizētajā 12 stundu regatē. Regatē piedalījās 13 jahtas, kuras tika sadalītas divās ieskaites grupās. Visiem dalībniekiem bija jāveic divi posmi. Sestdien no Lielupes līdz Vanšu tiltam Rīgā un svētdien pretējā maršrutā. Sestdiena pagāja ar mērenu ziemeļvēju un no Rīgas pieņemšanas bojas visas jahtas līdz finišam gāja ar spinakeriem. Svētdienas prognoze bija lēnāka. Startā visas jahtas pacēla spinakerus un devās uz jūru. Vēl Daugavā vējš mainīja virzienu un sākās kreicēšana. Esot jau jūrā jatas sastapās ar bezvēja periodu un nepilnu stundu dreifēja pie Daugavas iztekas. Vēlāk vējš atgriezās un cīņa turpinājās līdz finiša līnijai pie Lielupes ietekas jūrā. Jahta Diks uzvarēja abos posmos un izcīnīja pirmo vietu kopvērtējumā LYS 2 grupā. Otrajā vietā jahta Irisha un trešajā vietā jahta Wingo. LYS 1 grupā uzvaru izcīnīja jahta LeMans, otrajā vietā jahta Guru (uz jahtas Guru komandā bija arī mūsu kluba biedrs Oskars) un trešajā vietā jahta Pepsea.