Latvijas Laser Čempionāts 2018

IMG_1740

Jūnija pirmajā nedēļas nogalē Engurē norisinājās Latvijas Laser čempionāts, kuru organizēja Latvijas Laser Burātāju Asociācija sadarbībā ar Jahtklubu Engure. Regatē par Latvijas čempionu titulu sacentās burātāji Laser Radial un Laser Standard klasēs. Šogad uz regati bija ieradušies visi vadošie Latvijas Laser burātāji.

Trīs sacensību dienas pagāja ar mainīgiem vēja apstākļiem, kā arī neraksturīgi siltu laiku un daudz saules. Pirmajā dienā notika četri braucieni mēreni stiprā ZA vējā. Otrajā un trešajā dienā nācās sadzīvot ar termālo pēcpusdienas brīzi. Otrajā dienā tika izvesti divi braucieni pateicoties mērenai jūras brīzei, kura pēcpusdienā pierimās un dalībnieki atgriezās krastā. Trešajā dienā pirmo braucienu vēl izdevās izvest ar rīta pamatvēju no ZZA, kurš otrā brauciena laikā izbeidzās. Pēdējais devītais brauciens notika jau lēnā pēcpusdienas brīzē. Kopā izdevās izvest visus plānotos deviņus braucienus.

Laser radial klasē piedalījās astoņi dalībnieki. Kopvērtējumā bronzas godalga Annai Vernerei, sudraba godalga Agija Ēlerte un Latvijas Laser Radial čempions 2018 Robins Li Špats. Sieviešu ieskaites grupā piedalījās sešas burātājas. Bronzas godalga Esterei Paulai Kumpiņai, sudraba godalga Annai Vernerei un Latvijas Laser Radial čempione sieviešu ieskaitē Agija Ēlerte. Laser Standard klasē piedalījās deviņi dalībnieki, no kuriem trīs arī Laser Master grupā. Kopvērtējumā bronzas godalga Madaram Alviķim, sudraba godalga Ērikam Kārlim Zvilnam un Laser Standard Latvijas čempiona tituls Ričardam Tomam Zvilnam. Pirmo reizi tika izcīnīts arī Laser Master čempiona tituls, par kuru cīnījās Andris Markovs, Mārtiņš Junkers un Rihards Vaivods. Šoreiz Laser Standard Master čempiona titulu izcīnīja Rihard Vaivods.

Pateicamies par atbalstu regates organizēšanā un tapšanā tiesnešu kolēģijai Ģirtam Fišeram-Blumbergam, Modrim Graudumam, Ivetai Graudumai, Kristīnai Kurmai, Uģim Skrupskim, Valdim Alviķim un Andrejam Bērziņam. Pateicamies par atbalstu čempionāta organizēšanā un balvu sagatavošanā IK “Amberspars” un Dzintaram Blūmam, “Red Bull”, “Miķeļa Alus” un restorānam “Kapteinis & Grants”

Vairāk informācijas par čempionātu un rezultātiem ŠEIT.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s