Engures Ostas Vadlīnijas

DCIM100MEDIADJI_0200.JPGŠogad Engurtes ostas vadlīnija ir līdzīga iepriekšējiem gadiem. Ejot pa vadlīniju minimālais dziļums mērīšanas brīdī bija 1,90 metri. Novērotais ūdens līmenis tajā laikā bija aptuveni 10 centimetri zem nulles.DCIM100MEDIADJI_0201.JPGTuvojoties ostai no austrumiem, nepieciešams vadīties pēc dienvidu mola gala. Netālu no mola gala ir uzstādītas zaļā un sarkanā stoderes. Abas stoderes apzīmē pirmās vadlīnijas sākumu.VadlīnijaKrastā orjentieris vadlīnijai ir apaļās minerālūdens mājas jumta kore un saldētavas piektais melnais vertikālais balsts skaitot no ziemeļu puses.DCIM100MEDIADJI_0203.JPGSekojot šai vadlīnijai minimālais dziļums būs 1,9 metri nepilnu 100 metru attālumā no dienvidu mola gala. Ja ostā iešanai izmantosiet oriģinālo vadlīniju, tad minimālais dziļums būs 1,5 metri aptuveni pret ziemeļu mola akmeņu krāvuma beigām.Vadlīniju krustpunkts

Pēc seklākās vietas šķērsošanas, tuvosieties vadlīniju krustpunktam, kur pirmā vadlīnija satiksies ar esošo oriģinālo ostas vadlīniju E – W virzienā. Oriģinālajai vadlīnijai meklējiet zīmes krastā. Šajā vietā ir uzstādīta viena sarkanā stodere un plānā ir arī uzstādit zaļo, lai norobežotu ziemeļu sēkļa malu. No krustpunkta nepieciešams sekot oriģinālajai vadlīnijai līdz paiesiet garām attīrīšanas iekārtu dambim.DCIM100MEDIADJI_0205.JPGTālāk jau esat ostā un nepieciešams izvēlēties piestātni. Pie peldošās mājas nav ieteicams stāties, jo tur laipa ir kritiskā situācijā un signalizācija.

Ienākot ostā nepieciešams pievērst uzmanību dienvidu mola galam un nav ieteicams izbraukt ārpus stoderēm vai uz dienvidiem no pirmās vadlīnijas, jo iespējami zemūdens akmeņi. No vadlīniju krustpunkta līdz pašai iekšējai ostai nepieciešams pievērst uzmanību attālumam no ziemeļu sēkļa. Ja pārāk daudz novirzīsieties uz ziemeļiem no vadlīnijas, tad ir liela iespēja uzsēsties uz sēkļa.

Visas vadlīnijas garumā akmeņi nav un ir tikai smiltis. Uzsēšanās gadījumā seklākajā vietā apakšā būs mīksta smiltiņa. Un pēc Jums nākošajai jahtai jau būs nedaudz dziļāka vadlīnija.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s